Rok szkolny 2016/2017

Matura 2017 - sesja majowa już za nami. Tegoroczni absolwenci Liceum Ogólnokształcącego

Szanowni Absolwenci, w dniu 30 czerwca od godziny 11.00 w sali numer 2 będą wydawane świadectwa maturalne lub zaświadczenia o wynikach egzaminu.

W dniu 23 czerwca odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie dziewiątej, a tematem przewodnim były słowa piosenki „Wakacje, znów będą wakacje…”

Z okazji zakończenia roku zaproszeni zostali goście: Dyrektorzy Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach: Pan Andrzej Osiniak i Pan Artur Baranowski, Wicestarosta Powiatu Pan Wojciech Pałka oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Iwona Stachańczyk.

W dniu 13 czerwca 2017 roku odbyły się wojewódzkie zawody  w siatkówce plażowej dziewcząt.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Dominika Lignar z klasy II A oraz Aleksandra Kowalska z klasy II B.

W rywalizacji wzięło udział dziewięć drużyn reprezentujących powiaty województwa małopolskiego.  W zawodach uczestniczyły między innymi drużyny z: Limanowej, Myślenic, Kęt, Starego Sącza, Miechowa, Gorlic, Wieliczki i Nowego Sącza oraz nasza drużyna będąca przedstawicielem powiatu krakowskiego.

W pierwsze dwa tygodnie lipca na polu Golfowym w Paczółtowicach odbędą się wakacyjne zajęcia golfowy dla młodzieży. Pierwszy tydzień 3-7 lipca. Drugi 10-14 lipca.Zajęcia trwają od 10.00 – 13.00. Zapraszamy!

Zajęcia organizuje UKS Fairway Krzeszowice i obejmują one naukę i doskonalenie gry w golfa. Organizator zapewnia sprzęt golfowy dla ćwiczących. Zajęcia są bezpłatne. Dojazd własny. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice. 

W dniu 14 czerwca 2017 roku na boisku „Orlik” w Krzeszowicach rozegrano IV Dwubój piłkarsko-golfowy zorganizowany dla młodzieży gimnazjalnej naszej Gminy. W tym roku do reprezentacji  gimnazjalistów dołączyła drużyna Liceum w Krzeszowicac złożona z uczniów klas pierwszych i drugich.

Pierwsze miejsce i Puchar Dwuboju wywalczyła drużyna z Gimnazjum w Krzeszowicach pokonując w finałowym meczu drużynę Gimnazjum z Zalasia.

Częstochowskie Stowarzyszenie Rozwoju Małej Przedsiębiorczości, wspólnie z Fundacją Przedsiębiorczości, Związkiem Młodzieży Wiejskiej oraz LGD „Perła Jury”, planuje organizację przedsięwzięcia o zasięgu ogólnopolskim pod nazwą Olimpiada Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii.

Jeśli masz talent i chcesz wystąpić przed publicznością zgłoś się do nas! Skorzystaj z darmowych warsztatów i pokaż co potrafisz na Krzeszowickiej scenie już w lipcu.  Szukamy amatorskich zespołów, wokalistów, DJ-ów, kabareciarzy, tancerzy… lub innych utalentowanych osób, które chcą pokazać co potrafią. 

Po całym roku pracy klasa Ib w dniach 12 – 14 czerwca z opiekunkami p. B. Banach i p. J. Tekieli wyjechała na wypoczynek - wycieczkę w Beskid Sądecki. W trakcie trzech dni zrealizowano harmonogram, a nawet udało się zobaczyć nieco więcej niż zaplanowano.

Dnia pierwszego przed dotarciem do miejsca noclegowego zwiedzano Pasiekę Barć i Muzeum Pszczelarstwa w Kamiannej oraz obiekt architektury drewnianej: Cerkiew św. Paraskewy -dawną cerkiew prawosławną obecnie użytkowaną przez kościół rzymskokatolicki.

Zbliżają się wakacje – czas wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Jednak to również czas, kiedy dzieci i młodzież jest szczególnie narażona na zagrożenia związane z bezpieczeństwem.
 

Strony