70-cio lecie Szkoły

 

 

 

Starosta Krakowski Małopolski Kurator Oświaty Burmistrz Gminy Krzeszowice

Rok 2015 to rok szczególny! W lutym minęło siedemdziesiąt lat, od kiedy to wspaniały pedagog prof. Wincenty Danek w 1945 roku powolal do zycia Prywatne Liceum i Gimnazjum Koedukacyjnew w Krzeszowicach.

Program obchodów Jubileuszu 70 - lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach

W tygodniu poprzedzającym ten szczególny dzień, jakim jest dzień Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły, już nie pierwszy raz,  uczcili pamięć zmarłych pracowników Liceum odwiedzając ich groby na pobliskich cmentarzach w Krzeszowicach, Tenczynku i Nawojowej Górze.

To  temat sesji zorganizowanej w dniu 14 października 2015r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach. Obchodzony tego dnia w Polsce Dzień Edukacji Narodowej każdego roku skłania do refleksji nad edukacją oraz jej znaczeniem we współczesnym świecie. Bieżący rok, który dla Liceum jest rokiem jubileuszu  70-lecia istnienia, stanowił szczególną okoliczność.

Na ten dzień czekaliśmy długo, ponieważ rok ten jest dla nas szczególny! W lutym 2015 roku minęło siedemdziesiąt lat, od kiedy to wspaniały pedagog, prof. Wincenty Danek, powołał do życia Prywatne Liceum i Gimnazjum Koedukacyjne, któremu w 1946 r. Ministerstwo Oświaty nadało prawa szkoły państwowej. Taki był początek Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach. 23 maja 2015 r. zaprosiliśmy na wspólne święto wszystkich, którzy są i byli związani z tą szkołą.