Rok szkolny 2015/2016

24 czerwca pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Na ten czerwcowy dzień czekają zwykle wszyscy uczniowie, gdyż jest zapowiedzią wakacyjnego odpoczynku po dziesięciu długich miesiącach intensywnej pracy.Wymiernym efektem tej pracy jest promocja do następnej klasy i świadectwo szkolne z pozytywnymi ocenami.Wyniki niektórych kolegów i koleżanek ze szkolnej ławy są naprawdę imponujące !. Wyróżniajacy się uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni przez panią dyrektor Alicją Milczarek w części oficjalnej tego ostatniego w tym roku szkolnym spotkania.

W miesiącu lipcu odbędą się realizowane przez UKS Fairway przy Liceum w Krzeszowicach  zajęcia sportowo rekreacyjne na Polu Golfowym w Paczółtowicach. Terminy zajęć: 0d 4 do 7 lipca tj od poniedziałku do czwartku włącznie w godzinach 10-13 oraz w terminie od 11 do 14 lipca tj od poniedziałku do czwartku włącznie w godzinach 10-13. Razem 8 zajęć. UKS zapewnia bezpłatna grę, szkolenie, piłki i sprzęt do nauki i gry w golfa. Zajęcia prowadzi Jacek Banach – instruktor rekreacji golfowej. Zbiórka w każdy dzień w Paczółtowicach  na parkingu przy polu golfowym o godzinie 10.00.

Uroczyste zakończeniu roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 24 czerwca 2016 r. godzina 9:00.

Rozdanie świadectw maturalnych, odbędzie się 5 lipca 2016 r. od godziny 11:00 do 12:00.

W dniach 4 – 11 czerwca spędziliśmy pracowity i zabawny zarazem czas z grupą uczniów i nauczycieli z bawarskiej szkoły Carl-Orff Gymnasium w Unterschleissheim. Wszystko działo się oczywiście w ramach 14 już edycji naszej wymiany szkolnej, którą prowadzili nauczyciele Marcin Drożdż i Urszula Garlacz. Tegoroczna rewizyta grupy niemieckiej  rozpoczęła się głęboką nocą z soboty na niedzielę, ponieważ naszych gości zatrzymała awaria na lotnisku w Monachium, która uniemożliwiała start samolotu.

 

W ramach IV edycji Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości znowu odbyliśmy podróż do Warszawy śladami ekonomii i przedsiębiorczości. Jak przystało na przyszłych ludzi biznesu pojechaliśmy pociągiem PENDOLINO. Odwiedzilismy CAMPUS GOOGLE na Pradze, który mieści się w dawnej wytwórni wódek :), niestety ze względów technicznych nie mogliśmy zwiedzić go w środku. Następnie udaliśmy się do nowo otwartego przy Narodowym Banku Polskim - Centrum Pieniądza - jest to nowoczesna interaktywna wystawa, służąca podniesieniu wiedzy ekonomicznej odwiedzających.

W dniu 10 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach, odbyła się uroczysta gala stypendialna dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego TALENT POWIATU 2016. Uczniowie naszego Liceum nominowani byli w dwóch kategoriach: matematyczno-informatyczno-przyrodniczej - Wojciech Różowski, uczeń klasy II b oraz w kategorii artystycznej - zespół Plan B.

Zgodnie z coroczną tradycją naszej szkoły, na wiosnę podczas Sesji Ekologicznych rozważamy zagadnienia o tematyce przyrodniczej. W tym roku w dniu  6 czerwca wspólnie z uczniami krzeszowickiego Gimnazjum poszerzaliśmy naszą wiedzę na temat różnorodnych form ochrony przyrody. Dlaczego? 

W maju grupa biologiczna klasy IIa odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie, uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych dotyczących walorów przyrodniczych, naukowych, historycznych i kulturowych tego obiektu. Tak wszechstronną wiedzą podzielił się z nami pan przewodnik, który dwugodzinny pobyt za murami przepięknego o tej porze roku Ogrodu urozmaicał nam barwnymi anegdotami, legendami.

Zapraszamy rodziców uczniów klas pierwszych i drugich, na spotkanie które odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 17.00.

Strony