Rok szkolny 2019/2020

Komunikat!!!

W dniu 11 sierpnia 2020 r. od godziny 11.00 do 14.00 będą wydawane świadectwa maturalne i zaświadczenia o wynikach. Absolwentów proszę o zachowanie reżimu sanitanego, dezynfekcję rąk, posiadanie własnego długopisu do podpisu, używanie maseczek i stosowanie dystansu społecznego. Do sali nr 2 wchodzimy pojedyńczo.

Do zobaczenia :)

 

4 lipca 2020 r. podczas Dnia Otwartego Liceum odbyło się uroczyste przekazanie do użytku zabytku - Willi Japonka, która przeszła gerenerny remont i może ponownie służyć społeczności szkolnej i lokalnej. Obiekt uzyskał w 2020 r. miano "Zabytek Zadbany" w ogólnopolskim konkursie, którego celem jest promocja opieki nad zabytkami poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków.

            „Człowiek rodzi się w jednym egzemplarzu i kiedy ginie,

                       nikt go nie może zastąpić.”

                                                                                  /Andriej Siniawski/

 

Galowo, refleksyjnie z zachowaniem zaleceń sanitarnych, uczniowie i pedagodzy Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki  zakończyli rok szkolny 2019/2020. Uroczystość została zorganizowana w dwóch turach. W każdej z nich była liczna grupa uczniów, którzy pracowicie z pełnym zaangażowaniem w różne obszary życia szkoły, aktywności, wykorzystali miniony czas i istniejące możliwości. Pani Dyrektor Alicja Milczarek w asyście wychowawców poszczególnych klas wręczała dyplomy, podziękowania, nagrody książkowe.

Zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw jest dobrowolne dla uczniów, świadectwa będzie można odebrać w innym terminie (również we wrześniu).

O godzinie 8.00 na placu szkolnym z zachowaniem reżimu sanitarneo tj w maseczka i dystansie 2 m odległości między osobami, spotykają się nauczyciele i uczniowie klas 2a, 2b, 1a i 1b. Póżniej pojedyńczo wchodząc do wyznaczonycg sal odbierają świadectwa.

Dla tegorocznych absolwentów, nauczycieli, przedstawicieli Rady Rodziców,  dzisiejsza uroczystość na placu szkolnym była niezwykła pod wieloma względami: czasu, w którym się odbywała – 10 maja 2020 r., zakrytych twarzy jej uczestników, wzajemnego dystansu, braku uścisków dłoni, powściągliwości w okazywaniu serdeczności.

Informuję, że dni: 8,9,10,12 czerwca 2020r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w Liceum. 11 czerwca 2020 r. - Boże Ciało - Dzień ustawowo wolny od pracy. 
Od 15 czerwca do 24 czerwca 2020 r. Konsultacje dla uczniów odbywać się będą w szkole wg. harmonogramu zamieszczonego na stronie szkoły.

Strony