Flaga na maszcie

W dniu 1 września 2021 roku społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach rozpoczęła nowy rok szkolny 2021/2022. Ważnym punktem programu był udział nauczycieli i uczniów w uroczystym wciągnięciu flagi na maszt znajdujący się na dziedzińcu naszej szkoły oraz odśpiewanie hymnu narodowego.

W ten chłodny, deszczowy dzień Pani Dyrektor, Alicja Milczarek, powitała grono pedagogiczne oraz zebranych uczniów, w szczególności uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Życzenia samych sukcesów również skierowała do nich przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Patrycja Bednarczyk. Tego dnia uczniowie klas I-III przypomnieli sobie historię szkoły oraz najważniejsze fakty z życia patrona szkoły, Tadeusza Kościuszki.

Jak co roku, przedstawiciele naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym, uczestniczyli w obchodach 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej i pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Krzeszowicach złożyli kwiaty.